Fotoparked.com

10 urządzeń, bez których nie istnieje biuro!

 

Choć na pierwszy rzut oka biuro składa się tylko ze stolików, krzeseł i monitorów komputerów, to w rzeczywistości jego właściwe funkcjonowanie jest uzależnione od działania wielu nowoczesnych urządzeń. Zobacz, bez których sprzętów wykonywanie pracy biurowej nie byłoby możliwe.

Jeszcze do niedawna najważniejszym narzędziem pracownika biurowego była maszyna do pisania. Prawdziwą rewolucją było wyposażenie miejsc pracy w komputery, które do tej pory służą zarówno specjalistom, jak i szeregowym pracownikom. To jednak niejedyne urządzenia, z których na co dzień korzystamy. Sprawdź, bez których sprzętów wykonywanie pracy biurowej nie byłoby współcześnie możliwe.

  1. Komputer – choć była już o nim mowa, to nie sposób wykluczyć komputery stacjonarne i laptopy z naszego rankingu. Gdyby nie one, konieczne stałoby się przygotowywanie nowego dokumentu za każdym razem, gdy do poprzedniego zakradł się błąd. Komputer to także ogromna baza danych o klientach, kontrahentach i produktach oraz narzędzie umożliwiające korzystanie z Internetu.
  2. Modem lub router – o tych niepozornych urządzeniach przypominasz sobie zwykle wtedy, gdy dochodzi do awarii sieci internetowej. To one bowiem pomagają łączyć się z globalną siecią i korzystać z jej nieograniczonych zasobów.
  3. Myszka – to wirtualny wskaźnik, za pomocą którego możesz poruszać się zarówno w Internecie, jak i pośród całego mnóstwa danych zgromadzonych na dyskach komputera. Choć jej użycie nie jest konieczne w przypadku osób pracujących na laptopach, to w praktyce urządzenie to jest stałym elementem wyposażenia każdego stanowiska pracy w biurze.
  4. Drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne – służą do kopiowania, skanowania i drukowania zarówno dokumentów, jak i projektów graficznych. Bez nich niemożliwe byłoby nawet przygotowanie umów dla klientów.
  5. Faks – choć z biegiem czasu coraz rzadziej korzysta się z tego urządzenia, to jednak wysyłanie faksów jest nadal podstawową formą komunikacji z jednostkami administracji publicznej, szkołami i szpitalami. Jeżeli właśnie do nich adresujesz swoje usługi, to faks musi zagościć w Twoim biurze.
  6. Telefon – stacjonarny aparat jest już coraz częściej zastępowany przez smartfony, lecz rozwój technologii wcale nie umniejszył roli tego urządzenia w biurze. Żadna szanująca się firma nie obędzie się dzisiaj bez służbowych telefonów.
  7. Kalkulator – pomimo tego, że za pomocą komputerów możemy już dokonywać skomplikowanych obliczeń, wiele osób nadal preferuje tradycyjne kalkulatory.
  8. Lampa – na co dzień rzadko zwracasz na nią uwagę, lecz dzięki jej światłu jesteś w stanie efektywnie pracować nawet po zapadnięciu zmroku.
  9. Gilotyna do papieru – przydaje się wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność równego przycięcia materiałów promujących firmę, zaproszenia dla klienta czy podziękowania dla partnerów biznesowych.
  10. Bindownica – niezbędna w firmach szkoleniowych, lecz także w każdym biurze, w którym pojawia się potrzeba oprawienia raportu.

drukarka-drukowanie-druk

Wymienione wyżej urządzenia, to jedynie niewielka lista sprzętów, które coraz częściej pojawiają się w biurach. Istnieje duża szansa, że w Twoim miejscu pracy znajdują się też słuchawki umożliwiające wyciszenie się podczas realizowania trudnego zadania, tablet do pracy w terenie lub choćby radio, z którego sączy się muzyka umilająca czas spędzony w biurze. Bez tych urządzeń Twoja praca nie byłaby efektywna, a komfort jej wykonywania pozostawiałby wiele do życzenia.

Post a comment