Fotoparked.com

Jaką drukarkę wybrać do biura?

Urządzania biurowe

W biurze spędzamy wiele godzin. W związku z tym warto zadbać o to, by było ono przyjazne
i wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia biurowe. Potrzebne będzie wygodne biurko, krzesło, szafy praz kilka sprzętów, które ułatwią życie. Jednym z nich jest drukarka, która pozwoli na sprawne i bezproblemowe drukowanie.

Drukarka jednym z najważniejszych urządzeń biurowych. Jaką wybrać?

W sklepach znajdziemy drukarki atramentowe, laserowe i igłowe. Którą wybrać? Wybór uzależniony jest przede wszystkim od planowanych zastosowań drukarki, będącej jednym z najważniejszych urządzeń biurowych. Jeżeli mamy małą firmę i chcemy, by wydruki miały bardzo dobrą jakość, wybierzmy kolorową drukarkę atramentową. W przypadku większych firm świetnie sprawdzają się monochromatyczne drukarki laserowe, których jakość wydruku i szybkość działania stoi na wysokim poziomie. Drukarki igłowe zaś to specjalistyczne urządzenia biurowe służące do druku faktur czy wykresów. Wykorzystuje się je w magazynach, halach i innych miejscach, gdzie stawia się na szybkość i niezawodność, kosztem jakości wydruku. Drukarki atramentowe z reguły drukują wolniej od laserowych, a drukowany tekst prezentuje się nieco gorzej, a koszt druku czarno-białego jest nieco wyższy niż w przypadku drukarek laserowych. Jeżeli wybierzemy dobrej jakości drukarkę atramentową, wydruki będą wyraźne, a ich koszt wydruku kolorowego znacznie niższy niż w przypadku drukarek laserowych. Ponadto, drukarki laserowe są droższe, większe, zużywają więcej prądu i głośniej pracują.

Idealne drukujące urządzenia biurowe

Wybierając drukarkę, czyli jedno z najważniejszych urządzeń biurowych, warto zwrócić także uwagę na wielkość wydruku. W przypadku biur rachunkowych i przy standardowym wykorzystywaniu urządzenia, w zupełności wystarczy wydruk w formacie A4 (297 x 210 milimetrów). W przypadku średnich i większych firm warto zastanowić się, czy potrzebujemy druku w formacie A3. Format ten często wykorzystywany jest do druku broszur, ogłoszeń, zestawień czy plakatów. Jeżeli wybierzmy urządzenie skanujące w rozmiarze A4, może ono nieco ucinać ilustracje zajmujące pełny arkusz A4. W tym przypadku warto się zabezpieczyć i wybrać urządzenie pracujące w formacie A3. Większość dostępnych na rynku drukujących urządzeń biurowych ma rozdzielczość 600 dpi, która wystarczy przy skanowaniu i drukowaniu większości dokumentów. Gdy chcemy powiększyć zeskanowany uprzednio dokument i wydrukować go w większym formacie, wtedy warto zaopatrzyć się w urządzenie, które pracuje z rozdzielczością 1200 dpi. Jeśli prowadzimy biuro, które codziennie drukuje i skanuje ryzę papieru, wybierzmy drukarkę, która drukuje szybko i sprawnie. Drukarka jest jednym z niezbędnych urządzeń biurowych i trudno wyobrazić sobie biuro, w którym nie ma drukarki. Wybierając odpowiedni sprzęt, określmy nasze potrzeby i poprośmy o pomoc pracownika sklepu komputerowego, który udzieli fachowej porady.

Post a comment