Fotoparked.com

Jak ułatwić sobie magazynowanie

magazyn

Nawet w firmach, których głównym celem jest usługodawstwo zdarza się, że znajdują się magazyny, które wymagają sprawnej obsługi. Nie wspominając już o zakładach produkcyjnych, przedsiębiorstwach logistycznych czy zwykłych sklepach spożywczych, w których porządek w magazynach to rzecz absolutnie podstawowa. Na szczęście dla wielu przedsiębiorców dzisiejsze zarządzanie magazynem nie jest ani trudne, ani  żmudne, jeśli tylko korzysta się z odpowiednich programów do magazynowania.

Jakie są najlepsze programy do magazynowania?

Już dawno skończyła się era papierkowych dokumentacji zasobów znajdujących się w magazynach. Dzisiaj prowadzenie ewidencji czy kompletowanie zamówień jest znacznie szybsze i prostsze, a to między innymi dzięki programom, jakie są wymienione poniżej.

Symfonia Handel Start

To jedna z pierwszych propozycji, jakie nasuwają się na myśl o cyfrowym prowadzeniu i zarządzaniu zasobami magazynowymi. Ta darmowa aplikacja świetnie nadaje się do niewielkich przedsiębiorstw lub firm dopiero startujących na rynku i nie posiadających nie wiadomo jak dużych i różnorodnych towarów. Za pomocą programu do magazynowania wystawisz niezbędne dokumenty sprzedażowe, obsłużysz transakcje pod kątem samego zakupu, jak i płatności. Co więcej, program jest kompatybilny z kasami fiskalnymi oraz drukarkami, a także współdziała z czytnikami kodów kreskowych, posiada więc wszystko, co niezbędne. Na życzenie można również podpiąć aplikację do zewnętrznych programów zajmujących się kwestiami finansowo-księgowymi. W przypadku samego stanu magazynowego ten konkretny program do magazynowania ograniczony jest do 1000 produktów. Aplikacji można używać na urządzeniach z systemem Windows 7, Windows Vista oraz Windows XP.

Asystent Magazyn 2018 18.4.20

To program przeznaczony głównie dla magazynów różnego rodzaju, jednak jego funkcjonalność ograniczona jest do podstawowych funkcji. Wykorzystując ten program do magazynowania można liczyć na szybkie i proste wyszukiwanie potrzebnych produktów znajdujących się na stanie magazynu, tworzenie i dodawanie opisów poszczególnych towarów, ale też tworzenie zestawów czy kategorii dla lepszego podzielenia posiadanego towaru, przyjmowanie oraz wydawanie, a więc tworzenie dokumentów typu PZ i WZ. Asystent Magazyn jest w stanie również tworzyć i drukować zestawienia posiadanego asortymentu czy sumarycznie potraktowane obroty magazynowe. Przy produktach można dodatkowo zapisywać załączniki, jeśli jest taka konieczność. Zainteresowani mają do wyboru trzy wersje programu: PRO, BIZNES oraz MAX.

Szybka Inwentaryzacja PWSK

Program do magazynowania, jakim jest Szybka Inwentaryzacja PWSK, jest programem uniwersalnym, możliwym do zastosowania przez firmy o najróżniejszych profilach, które mają do zinwentaryzowania towary znajdujące się w magazynach, środki trwałe czy wyposażenie. To bardzo proste narzędzie, przedstawiające najprościej jak się da zestawienie aktualnego stanu, położenie posiadanych środków trwałych czy tworzenie i przeglądanie kartotek inwentarzowych. Co warte uwagi, program przypomina o mijających terminach gwarancji czy o terminach przeglądów technicznych poszczególnych urządzeń oraz pojazdów

Post a comment