Fotoparked.com

Jak wybrać agencję detektywistyczną?

Na rynku każdego roku pojawiają się nowe agencje detektywistyczne. Usługi prywatnych detektywów cieszą się zresztą coraz większą popularnością. Jednak znalezienie rzetelnej agencji wcale łatwe nie jest. Na co więc warto zwrócić uwagę przy wyborze biura detektywistycznego? Co w tym przypadku ma największe znaczenie?

Wiarygodna agencja detektywistyczna – czyli jaka?

W przypadku prywatnych detektywów kluczową cechą jest wiarygodność, bo to ona w dużej mierze wpływa na efektywność prowadzonych działań. O wiarygodności agencji detektywistycznej świadczy licencja na wykonywanie zawodu. Jej przyznawanie reguluje ustawa o usługach detektywistycznych. Jeśli dane biuro nie posiada licencji bądź twierdzi, że ją ma, ale nie chce pokazać dokumentów, lepiej nie nawiązywać z nim współpracy.

Ponadto dobra agencja detektywistyczna powinna posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania działalności. Jest to forma zabezpieczenia interesów firmy i jej klientów.

Cechy dobrej agencji detektywistycznej

Praca prywatnego detektywa bardzo często wymaga trwających wiele godzin obserwacji, które niekiedy związane są z pokonywaniem długich tras. Niekiedy, aby osiągnąć odpowiednie efekty, nad zleceniem trzeba pracować nawet 24 godziny na dobę i to przez 7 dni w tygodniu.

Pomoc prywatnego detektywa najczęściej potrzebna jest w trudnej sytuacji związanej z procesem sądowym. Trzeba przygotować się bowiem do rozwodu czy do odzyskania zaległej wierzytelności od dłużnika. Wówczas ogromne znaczenie mają odpowiednio przygotowane materiały dowodowe w formie fotografii, filmów video czy nagrań rozmów telefonicznych. Pozwalają one uzyskać w sądzie przewagę nad drugą stroną. Dlatego już na samym początku współpracy z agencją detektywistyczną dobrze jest zwrócić uwagę na ten temat i zapytać, co wchodzi w skład przygotowywanego na koniec raportu.

Profesjonalna i wiarygodna agencja detektywistyczna prowadzi ponadto swoją działalność w sposób w 100% legalny i przejrzysty. Z klientem podpisuje umowę cywilno-prawną i wystawia fakturę VAT za swoje usługi.

Po czym poznać dobre biuro detektywistyczne?

Są na rynku agencje detektywistyczne, które mają na swoim koncie wiele zamkniętych szybko spraw. To dla klientów dobra informacja, bo krótszy czas pracy to i mniejszy koszt. Na efektywność pracy prywatnego detektywa w dużej mierze wpływa wiedza, doświadczenie, zaangażowanie oraz spryt. Cechy te trudno rozpoznać na pierwszy rzut oka, a więc warto sugerować się opiniami innych osób, byłych klientów.

Dobrze jest postawić na biuro detektywistyczne, które posiada stałe biuro i nie boi się obecności w mediach społecznościowych. Transparentna polityka informacyjna to w tym przypadku podstawa. Warto przy tym pamiętać, że prywatny detektyw może podczas swojej pracy posługiwać się tylko legalnymi, dopuszczalnymi przez prawo technikami zdobywania oraz przetwarzania danych. Tym samym popularne podsłuchy instalowane w miejscach, które nie są własnością klienta nie mają w sądzie mocy dowodowej. Dodatkowo narażają detektywa i jego klienta na odpowiedzialność karną.

Post a comment