Fotoparked.com

Podstawki pod monitor i laptopa – dlaczego warto?

Niezależnie od tego, czy korzystamy z komputera stacjonarnego czy laptopa, ekran urządzenia powinien zawsze znajdować się na wysokości naszych oczu. Nawet jeśli siedzimy przy wygodnym biurku na krześle o regulowanej wysokości, to uzyskanie optymalnej wysokości monitora może być trudne. W takiej sytuacji pomocne będą podstawki pod monitor.

Dlaczego warto je wybrać?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – dla większego komfortu pracy oraz w trosce o swoje zdrowie. Gdy siedzimy przed ekranem, który znajduje się powyżej lub poniżej naszej linii wzroku, intuicyjnie przybieramy taką pozycję, by jak najdokładniej móc odczytać wyświetlany obraz. W rezultacie napinamy mięśnie ramion oraz szyi i trwamy w tej nienaturalnej pozycji czasami nawet przez osiem godzin dziennie. Niestety, odbija się to na naszym zdrowiu i samopoczuciu, ponieważ po całym dniu pracy spędzonym przy biurku możemy odczuwać silne bóle mięśni. Aby temu zapobiec, warto więc wyposażyć stanowiska pracy w podstawki pod monitor, które pozwolą utrzymać naturalną pozycję ciała przez cały czas i uchronią pracowników przed przykrymi dolegliwościami.

Najlepsze są podstawki o regulowanej wysokości oraz takie, które umożliwiają wybranie optymalnej pozycji przedmiotu. Warto zwrócić uwagę na to, czy ich nóżki są pokryte tworzywem antypoślizgowym, dzięki czemu będą stabilnie stały na biurku. Kupując podstawki pod monitor, rozważmy wybór takich, które zawierają dodatkowe półeczki na dokumenty. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w przypadku osób pracujących przy biurkach o wąskich blatach lub pracowników czuwających nad obiegiem dokumentów w firmie.

Mexican businesswoman working late in the office

Podstawki chłodzące pod laptopa

Jeżeli pracujemy na laptopie, to zakup podstawki jest podwójnie uzasadniony. Nie tylko zapewni nam ona utrzymanie komputera na optymalnej wysokości względem oczu, ale również schłodzi go, zapobiegając przegrzaniu oraz ograniczając dekoncentrujące buczenie urządzenia. Wybór podstawki pod laptopa jest nieco trudniejszy niż w przypadku podstawki pod monitor, gdyż przed jego dokonaniem musimy sprawdzić, w którym miejscu znajdują się otwory wentylacyjne komputera przenośnego. Podkładka spełni swoją rolę tylko wtedy, gdy większość z nich jest usytuowana po spodniej stronie laptopa. Zwróćmy też uwagę na jej powierzchnię – najskuteczniejsze będą podstawki z otworami przypominającymi siatki lub grille.

Podstawki pod monitor znacząco wpływają na zwiększenie wygody na stanowisku pracy. Sprzyjają też koncentracji, ponieważ jeśli zachowamy właściwą pozycję przy biurku, przestanie nas rozpraszać ból szyi oraz ramion i będziemy mogli skupić się wyłącznie na efektywnej pracy.

Podstawki znajdziesz na http://www.pasazbiurowy.pl/podstawki-pod-monitor-13344-k

Post a comment