Fotoparked.com

Popularne narzędzia do klejenia

Klej HB 181

Istnieje kilka powszechnie stosowanych narzędzi do klejenia. Możemy nakładać lepką substancję za pomocą dozownika w butelce, dozownika walcowego, pompy lub jednostek dozujących o zróżnicowanych końcówkach. Najbardziej uniwersalny i najczęściej kupowany jest jednak pistolet do kleju.

Prosty sposób na klejenie

W każdym domu co jakiś czas niezbędne jest naprawienie uszkodzonych części mebli lub innych sprzętów. Zwykle są to drobne prace, które możemy wykonać sami – bez pomocy fachowca. Warto być na nie przygotowanym i już zawczasu wyposażyć się w podstawowy zestaw narzędzi, obejmujący również sprzęt do sprawnego klejenia elementów różnej wielkości. W marketach budowlanych możemy znaleźć bardzo szeroki asortyment narzędzi o specjalistycznym zastosowaniu. Do użytku domowego nie potrzebujemy jednak zaawansowanego technologicznie sprzętu – wystarczy nam w zupełności jedno uniwersalne narzędzie, za pomocą którego szybko i sprawnie skleimy ze sobą elementy wykonane z różnych tworzyw. Warunki te spełnia pistolet do kleju, który dodatkowo wyróżnia się spośród innych produktów banalnie prostą obsługą. Jest przy tym bezpieczny w użyciu, a jego niewielkie rozmiary sprawiają, że bez problemu zmieści się w domowej szufladzie z narzędziami.

Nie tylko do drobnych napraw

Zastosowanie pistoletu do kleju jest bardzo szerokie. Dzięki niemu błyskawicznie przykleimy drewnianą gałkę, która odpadła od szuflady lub doczepimy plastikowy uchwyt do garnka, ale także skleimy ze sobą deski, tworząc ozdobną skrzynkę na klucze. Ze względu na to, że pistolet do kleju umożliwia precyzyjne nakładanie lepkiej substancji nawet na niewielkie przedmioty bez ryzyka ich ubrudzenia, sprawdzi się również w zajęciach typowo hobbystycznych tj. układanie bukietów oraz tworzenie ozdobnych kartek okolicznościowych czy ramek do zdjęć. Z jego pomocą z łatwością połączymy ze sobą nawet bardzo delikatne elementy: wstążki, płatki kwiatów, kawałki tektury czy koraliki. Wykorzystanie pistoletu do kleju umożliwia nam więc nie tylko bieżące naprawianie domowych sprzętów, ale również upiększanie swojego wnętrza, a przy tym czerpanie radości z samodzielnego wykonywania ozdób i drobnych przedmiotów.

Nie bez powodu żadne z narzędzi do klejenia nie cieszyło się dotąd tak dużą popularnością jak pistolet do kleju. Jego uniwersalność, prostota działania i niska cena sprawiają, że już niebawem może stać się podstawowym elementem wyposażenia domowej skrzynki z narzędziami jak śrubokręt czy młotek.

Post a comment