Fotoparked.com

Rynek nieruchomości – pewny zawód

W Polsce panuje przekonanie, że nieruchomości to najlepsza inwestycja. Wciąż zresztą istnieje zapotrzebowanie na nowe domy i obiekty handlowe, które wymagają podejmowania wielu zróżnicowanych działań, określanych zwykle w dwóch słowach jako zarządzanie nieruchomościami. Studia na tym kierunku cieszą się dużym zainteresowaniem – sprawdź dlaczego!

Nie tylko zarządca nieruchomości

Po ukończeniu studiów kierunkowych będziesz mógł związać swoją przyszłość nie tylko z firmami zarządzającymi nieruchomościami i pośredniczącymi w ich obrocie, ale również z administracją samorządową. Z łatwością znajdziesz też zatrudnienie w przedsiębiorstwach budowlanych oraz firmach deweloperskich, a jeżeli interesuje Cię własna działalność gospodarcza, nic nie stanie na przeszkodzie, abyś został rzeczoznawcą majątkowym, pośrednikiem w obrocie nieruchomości lub – co oczywiste – zarządcą nieruchomości. To nie wszystkie zawody, w jakich realizują się absolwenci kierunku zarządzanie nieruchomościami. Studia te umożliwiają również kształcenie przyszłych pracowników banków, którzy znajdują zatrudnienie w departamentach kredytów hipotecznych, oraz biur analitycznych, specjalizujących się w badaniach opłacalności nowych inwestycji. Jako absolwent zarządzania nieruchomości zyskujesz więc nie tylko pewny zawód, ale również możliwość elastycznego poruszania się po rynku pracy i reagowania na jego potrzeby. Z takim wykształceniem bez problemu znajdziesz pracę właściwie w każdej firmie, która ma własny pion zarządzania majątkiem trwałym.

Zarządzanie nieruchomościami – studia z przyszłością

Szeroki zakres tematyczny przedmiotów dostępnych podczas studiów umożliwi Ci nabycie kompleksowej wiedzy, która zaprocentuje, gdy opuścisz mury uczelni. Zanim to jednak nastąpi poznasz zagadnienia związane z gospodarką przestrzenną i gospodarką nieruchomościami, uzyskasz informacje na temat wysokości podatków i opłat związanych z nieruchomościami, a także zaznajomisz się z podstawami prawa rzeczowego, prawa zobowiązań oraz prawa i postępowania administracyjnego. Wraz z kolejnymi przedmiotami Twoja wiedza wzbogaci się o podstawy marketingu, ekonomii, finansów i bankowości oraz elementy planowania i kalkulacji kosztów. Podczas studiów poznasz też zagadnienia techniczne związane z przeglądami oraz remontami budynków, a także zgłębisz procedury niezbędne w zarządzaniu nieruchomościami. A w międzyczasie zasięgniesz informacji z wielu innych dziedzin, dzięki czemu uzyskasz pełne przygotowanie do wykonywania zawodu związanego z rynkiem nieruchomości.

Choć rynek pracy zmienia się w dynamiczny sposób, to niektóre zawody nadal dają pewność zatrudnienia – należą do nich na przykład profesje, które łączy zarządzanie nieruchomości. Studia z tego zakresu to dobra inwestycja w przyszłość, ponieważ umożliwiają one znalezienie perspektywicznej i dobrze płatnej pracy.

Post a comment