Fotoparked.com

Urządzenie do klejenia na gorąco?

Nie jest żadnym odkryciem, że w gospodarstwie domowych narzędzia są potrzebne. Gwoździe, śruby, wkręty czy kołki warto mieć pod ręką. Jednak z perspektywy miejsca, które zajmują okazuje się, że istnieją narzędzia, które zdecydowanie lepiej radzą sobie z usterkami i gabarytowo lepiej wypadają.

Alternatywa dla młotka?

Drobne usterki lub bardziej poważniejsze zawsze stawiają przed nami wyzwanie. Jakich narzędzi użyć, co będzie najlepszym rozwiązaniem, przybić, przykręcić, a może przykleić? Skoro już podjęliśmy decyzję, że jednak kleimy, to może tym razem wykorzystamy nowocześniejsze metody, a nie szarą taśmę klejącą czy klej błyskawiczny lub w najgorszym przypadku butapren o charakterystycznym nieprzyjemnym zapachu. Możemy wybrać metodę klejenia na gorąco. Stosowany jako alternatywa dla gwoździ, śrub i wkrętów jak również doskonałe spoiwo pozwalające łączyć różne materiały ze sobą. Dozowany za pomocą specjalnego pistoletu do kleju, który rozgrzewa klej do temperatury tak aby uzyskać płynną, plastyczną postać. Dzięki temu uzyskujemy materiał doskonale penetrujący wszelakie zagłębienia, pęknięcia i dziury. Klej na gorąco jest doskonałym spoiwem i wypełniaczem. Bezwonny i przezroczysty doskonale zastępuje klasyczne metody łączenia różnych materiałów. Pistoletu do klejenia na gorąco nie wolno mylić z pistoletami pneumatycznymi. Te drugie zasilane są powietrzem z kompresora, które z połączeniem z gorącym klejem powoduje gwałtowne stygnięcie.

pistolety pneumatyczne firmy Buehnen

Nie tylko do naprawy

Kleje na gorąco nie tylko wykorzystywane są jako narzędzie do usuwania usterek i awarii. Pistolety do kleju cenione są przez ludzi zajmujących się florystyką oraz ogólnie pojętym rękodziełem. Możliwość skutecznego łączenia różnych materiałów ze sobą, pozwalają na tworzenie różnorodnych dzieł. Łączenie magnesów neodymowych z betonem, drewna z metalami, włóczki z papierem to tylko nieliczne przykłady zastosowania klejenia na gorąco. Dzięki możliwości łączenia różnych materiałów również przemysł wykorzystuje kleje na gorąco. Jednak do nakładania nie używane są ręczne pistolety tylko wyspecjalizowane maszyny, które w równym tempie z równą wydajnością kleją elementy. Odpowiedni pistolet do kleju może z łatwością zastąpić nam młotek czy śrubokręt. Nie musimy siłować się z narzędziami zalegającymi nasze szuflady czy całe szafki. Można z łatwością zamienić młotek i gwoździe na schludniejszy i poręczniejszy pistolet do kleju. Dużą zaletą stosowania klejenia na gorąco jest fakt, że nie trzeba robić dziur w ścianach, aby powiesić ramę ze zdjęciem rodzinnym i inny obraz. Również nie dziurawienie ścian nie jest bez znaczenia. Jeżeli położenie obrazu jednak nie zadawala nas po prostu znajdujemy dla niego nowe miejsce, a kleks kleju ze starego miejsca delikatnie usuwamy nie pozostawiając śladu. Używanie klejenia na gorąco przy zastosowaniu specjalnego pistoletu z pewnością przekona niejednego majsterkowicza, który ma już dosyć pokaleczonych palców i dziur w ścianach jak w serze szwajcarskim.

Post a comment