Fotoparked.com

Czy warto kupić folie do laminowania?

Wiele dokumentów, które powstają w przedsiębiorstwach lub które przechowujemy w domu, nie wymaga specjalnej ochrony, ale po prostu chcemy, by się nie zniszczyły i długo wyglądały dobrze. Oprawa dokumentów to dobry sposób na przedłużenie ich trwałości. Wystarczy kupić bindownicę i folię do laminowania. Cena tej ostatniej może być różna.

Na które dokumenty można nałożyć folię do laminowania? Cena folii

W większości firm dokumenty, które zawierają dane osobowe, zgodnie z nakazem zawartym w Ustawie o ochronie danych osobowych, są przechowywane tak, by nie miały do nich dostępu osoby trzecie. Oznacza to, że chowa się je do szaf pancernych lub zamyka w pomieszczeniach z drzwiami antywłamaniowymi. Dokumenty z danymi o wysokim stopniu tajności (dane osobowe, numer PESEL itd.) trzeba zamknąć, ale dyplomy i certyfikaty mogą być prezentowane. Trzeba je uchronić przed zniszczeniem. W takich przypadkach przyda się folia do laminowania. Cena takiej folii może być różna, co zależy od jej jakości i grubości. Musimy pamiętać także o tym, by kupić laminator.

Wybieramy oprawę dokumentów – odpowiednia folia do laminowania. Cena i rodzaje folii

Wygląd firmowych dokumentów to ważny element w tworzeniu spójnego wizerunku przedsiębiorstwa. Klienci przeglądają katalogi i materiały reklamowe, zwracając uwagę także na ich wygląd. Estetyczne i dobrze wykonane materiały zachęcają do zakupów, a te zniszczone skutecznie zniechęcają. Warto więc zadbać o ładny wygląd dokumentów. Pliki kartek możemy po prostu zbindować. Są one zaciskane w metalowym kanale, a oprawiony dokument można postawić na półce. Termobindowanie to system służący do trwałego kompletowania dokumentów. Idealnym rozwiązaniem jest oprawa dokumentów w postaci laminacji. Kupmy laminator i folię do laminowania. Cena urządzenia i akcesoriów nie jest zbyt duża. Biurowy laminator może kosztować około 2 tys. zł, ale znajdziemy też tańszy. Potrzebna będzie także folia, a jej cena zależy od jej grubości oraz jakości. Folie kupujemy w opakowaniach zbiorczych – w jednym jest 100 arkuszy folii do laminacji. Cena zaczyna się od 40 zł, a najlepsze materiały mogą kosztować nawet 150 zł.

Jak się stosuje folię do laminowania. Cena to nie wszystko

Technik laminowania jest wiele, a najczęściej stosuje się laminowanie bezklejową. Wybieramy folię do laminowania (cena nie gra roli, kupujemy najlepszą), które jest dwuwarstwowa. Laminowanie polega na przepuszczeniu folii z drukiem między gorącymi cylindrami kalandrującymi w ten sposób, aby strona spodnia folii stykała się z powierzchnią druku. Stopiona warstwa spodnia zgrzewa się z powierzchnią druku.

Jeśli zakupimy odpowiednią maszynę i folię do laminowania (cena nie powinna być głównym wyznacznikiem zakupu) możemy zdecydować się na oprawę dokumentów w postaci laminacji. Taka oprawa jest świetnym zabezpieczeniem identyfikatorów, legitymacji i ważnych dokumentów.

Post a comment