Fotoparked.com

Znajomość Excela to ważny atut dla pracodawcy

Niektórzy pracownicy unikają Excela jak ognia, ponieważ nie potrafią w pełni korzystać z jego funkcji. Tymczasem program ten nie jest wykorzystywany już tylko przed księgowe, lecz jego znajomość jest wymagana na niemal każdym stanowisku biurowym. Jeżeli wciąż jesteś z nim na bakier, to nie zwlekaj i już teraz wybierz się na szkolenie z Excela.

Nie tylko dla księgowych

Mit mówiący o tym, że z Excela korzystają głównie księgowe i pracownicy wydziałów finansowych coraz bardziej odchodzi w zapomnienie w dobie tworzenia raportów, zestawień finansowych i planów marketingowych, przedstawianych na międzywydziałowych spotkaniach biznesowych. Zebranie wszystkich danych w jednym miejscu pozwala osobom na różnych stanowiskach dokonywać porównań oraz filtrować analizowane dane. Dzięki Excelowi można też dokonywać obliczeń bez ryzyka popełnienia błędu, które towarzyszy rachunkom kreślonym ołówkiem w notatniku. Ten program pozwala również na prezentowanie danych w klarowny sposób za pomocą wykresów i diagramów oraz tworzenie gotowych narzędzi, np. kalkulacji do wielokrotnego użytku. To wszystko sprawia, że jego znajomość nie jest już tylko atutem, lecz niezbędną umiejętnością wymaganą przez wielu pracodawców. Mimo to pracownicy biurowi nadal mają wątpliwości związane z tworzeniem wykresów i tabel, analizowaniem informacji za pomocą tabeli przestawnej oraz zastosowaniem odpowiedniej formuły. Jeżeli jesteś jednym z nich, nie testuj po omacku funkcjonalności programu, lecz zapisz się na profesjonalne szkolenie z Excela i opanuj jego najbardziej przydatne funkcje.

Kto powinien pójść na szkolenie z Excela?

Każdy, kto używa go w codziennej pracy, a mimo to nadal ma dylematy związane z jego obsługą. Praktyczne warsztaty sprawdzą się też w przypadku studentów oraz osób poszukujących zatrudnienia, ponieważ informacja o płynnej znajomości Excela zaakcentowana w CV z pewnością przykuje uwagę pracodawcy i ułatwi im znalezienie pracy.

Istnieje wiele rodzajów kursów – od podstawowych, poprzez średnio zaawansowane, aż po szkolenia o najwyższym stopniu trudności. Na rynku raz po raz dostępne są też szkolenia z Excela dla księgowych, pracowników banków oraz przedstawicieli pozostałych zawodów. W tak szerokiej ofercie z pewnością znajdziesz warsztaty odpowiednie dla siebie.

Znajomość Excela przyda Ci się nie tylko w pracy, ale również w domu. Może być ona pomocna przy tworzeniu domowego budżetu lub planowaniu wakacyjnych wydatków. Dzięki znajomości tego programu będziesz więc mógł nie tylko usprawnić swoją pracę, ale również zadbać o prywatne finanse.

Post a comment